Grzałki do lutownicy

Lutownica to urządzenie wykorzystywane do trwałego łączenia elementów metalowych. Złożona z grota, czyli części mającej kontakt ze spoiwem, oraz kolby, pełniącej funkcję rękojeści, doskonale sprawdzi się do łączenia rur, zespalania podzespołów elektronicznych czy wiązania dużych elementów. Osoby, poszukujące prostego narzędzia ręcznego do nakładania lutu, chętnie wybierają lutownicę oporową z precyzyjnym grotem rozgrzewanym za pomocą oporowej grzałki. Sprawdź, dlaczego nie warto oszczędzać na tym elemencie i w jaki typ grzałki warto zainwestować.

GRZAŁKI DO LUTOWNIC: PRECYZJA I WYDAJNOŚĆ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Prosta obsługa i szeroki zakres zastosowań sprawiają, że lutownice oporowe są doskonałą alternatywą dla większych i trudniejszych w obsłudze modeli transformatorowych. Ich niewielka waga sprawia, że mogą być z łatwością przenoszone i użytkowane w trudno dostępnych miejscach. Urządzenia są wyposażone w specjalne oporowe grzałki, które podgrzewają elementy do odpowiedniej temperatury, tworząc warunki do stopienia lutu w celu połączenia dwóch elementów. W zależności od specyfiki pracy operatorzy mogą stosować grzałki do lutownicy w kształcie stożków, prostych prętów, a nawet igieł.

Oporowe grzałki działają na zasadzie przepływu prądu elektrycznego przez opornik wbudowany w element grzejny. W momencie przepływu prądu, dochodzi do wytworzenia ciepła wskutek oporu elektrycznego, co z kolei powoduje podgrzanie grzałki oraz obszaru roboczego. Zasada działania jest bardzo prosta, niemniej sama produkcja tego elementu grzejnego wymaga zastosowania nowoczesnych technologii, wśród których prym wiedzie walcowanie. W wyniku tego procesu średnica zewnętrzna grzałki do lutownicy zostaje zmniejszona, a ilość tlenku magnezu — zwielokrotniona, co przyczynia się do podwyższenia parametrów grzewczych i osiągnięcia lepszych wyników grzania.

NAJLEPSZE GRZAŁKI DO LUTOWNIC – DOSKONAŁA JAKOŚĆ

Oporowa grzałka do lutownicy jest zazwyczaj wykonana z materiałów odpornych na korodowanie, takich jak stal nierdzewna. Producent Sinkoplex produkuje elementy grzejne na zamówienie, dzięki czemu klient może dobrać kształt do konkretnej aplikacji oraz potrzeb podgrzewania. Wybór formy zależy od konkretnej aplikacji i potrzeb podgrzewania. Modele oporowe znajdują zastosowanie wielu branżach przemysłowych i mogą być stosowane do lutownic o różnorodnych parametrach.

Asortyment Sinkoplex obejmuje zarówno modele o mocy 40 W, jak 250 W i więcej. Grzałka do lutownicy 400 W jest szczególnie rekomendowana do lutownic poddawanych intensywnej eksploatacji, np. w warsztatach samochodowych.  Oporowa grzałka do lutownicy kolbowej, wyposażona w trwałe elementy grzejne, umożliwia efektywne lutowanie i podgrzewanie, co jest kluczowe przy realizacji większości procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwach.

MOC GRZAŁEK DO LUTOWNICY

Cechą charakterystyczną grzałek jest możliwość łatwiej regulacji temperatury w zależności od potrzeb. Grzałka do lutownicy kolbowej 250 W, mimo znacznego wydzielania mocy, jest w pełni bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu. W ofercie Sinkoplex znajdują się także modele o mniejszej mocy, np. grzałka do lutownicy 40 W lub 60 W.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące produkcji elementów grzejnych na zamówienie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.


Zobacz również:

Grzałki patronowe
Grzałki rurkowe
Grzałki zwojowe
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne