Grzałki przepływowe      

Grzałka przepływowa to kluczowy komponent instalacji centralnego ogrzewania, który ma bezpośredni wpływ na wydajność systemu. Jej zasadniczą funkcją jest podgrzewanie wody, która krąży w układzie grzewczym i rozprowadza ciepło po całym budynku. Elementy grzejne, produkowane przez Sinkoplex, są projektowane na indywidualne zamówienie, dzięki czemu klient ma pewność, że ich parametry są zgodne ze specyfikacją urządzeń łączących i regulujących funkcjonowanie układu.

WYBIERZ EFEKTYWNE GRZAŁKI PRZEPŁYWOWE: NASZE PRODUKTY

Nowoczesne grzałki przepływowe, dostępne w asortymencie Sinkoplex, to wysokowydajne urządzenia, które zapewniają szybkie i efektywne podgrzewanie wody. Aspekt efektywności energetycznej jest kluczowy w przypadku elementów grzejnych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Brak kompatybilności z pozostałymi elementami instalacji grzewczej prowadzi bowiem do wzrostu zużycia energii elektrycznej i w konsekwencji – wyższych rachunków za ogrzewanie. Inwestycja w wysokiej jakości grzałki przepływowe, wykonane z surowców odpornych na korodowanie i działanie wysokich temperatur, pozwoli zachować wymaganą efektywność pracy. Aby uzyskać optymalne parametry, producent Sinkoplex wykorzystuje rury z prętów ze stali nierdzewnej w gatunku minimum AISI 304 oraz tlenek magnezu o najwyższej czystości. Dzięki zastosowaniu technologii walcowania elektryczna grzałka przepływowa zachowuje kompaktowe rozmiary przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnych parametrów mocy.

RÓŻNORODNOŚĆ GRZAŁEK PRZEPŁYWOWYCH W NASZYM ASORTYMENCIE

Przepływowe zespoły grzejne są kompatybilne z różnymi źródłami ciepła, w tym piecami na paliwo stałe, pompami ciepła, kotłami olejowymi oraz kominkami. Nowoczesna grzałka przepływowa 12V  współpracuje także z systemami solarnymi– nadwyżki prądu mogą zostać użyte do dogrzania budynku. Grzałka przepływowa 6kW doskonale sprawdzi się jako moduł dogrzewający instalację centralnego ogrzewania w przypadku wystąpienia problemów z głównym źródłem ciepła. To także doskonałe uzupełnienie powietrznej lub gruntowej pompy ciepła. Jeżeli poszukujesz urządzenia, który zapewni wsparcie w ekstremalnie niskich temperaturach, grzałka przepływowa 3kW będzie dobrym rozwiązaniem. Kompatybilna z pompą ciepła typu monoblok może zastąpić pompę ciepła na wypadek awarii lub pracować równolegle ze źródłem ciepła.

Grzałka elektryczna przepływowa może również posłużyć jako element grzejny w basenach oraz wannach SPA. W przypadku mniejszych basenów można z powodzeniem stosować elektryczne podgrzewacze o mocy 1-3 kW. Grzałka przepływowa 9kW sprawdzi się natomiast do większych basenów ogrodowych. Oczywiście, zanim zdecydujesz się na zakup elementu grzejnego, sprawdź, czy jest parametry są zgodne ze specyfikacją pompy filtrującej. Pamiętaj również, aby sprawdzić przyłącza prądu – 230V lub tzw. siła 400 V.
Każda grzałka elektryczna przepływowa, dostępna w ofercie Sinkoplex, spełnia europejską normę CE, co jest gwarantem bezpieczeństwa i zachowania wysokich standardów produkcji.


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne