Grzałki do czajnika

Czajniki elektryczne mogą być wyposażone w grzałkę spiralną lub płytową. Modele ze spiralką są znacznie tańsze i działają ciszej, niemniej są bardziej podatne na osadzanie kamienia i wymuszają gotowanie większej ilości wody. Czajniki z grzałką płytową są z kolei wygodniejsze w użytkowaniu i dają możliwość zagotowania bardzo małej ilości wody, ale cena modelu ze średniej półki waha się w granicach 200 zł. Czy taki wydatek będzie jednak opłacalny w dłuższej perspektywie?

Producent grzałek do czajnika: doskonałość i jakość

Płytowa grzałka do czajnika elektrycznego pod każdym względem przewyższa grzałkę spiralną. Użytkownik nie musi zalewać większej ilości wody, która całkowicie pokryje grzałkę, umożliwiając tym samym prawidłowe funkcjonowanie czajnika. Płaski układ, umieszczony na dnie, jest niewidoczny z zewnątrz urządzenia i umożliwia podgrzewanie bardzo małej ilości wody bez ryzyka spalenia sprzętu. Takie grzałki do czajnika charakteryzują się przedłużoną żywotnością, ponieważ użytkownik nie musi pamiętać o systematycznym odkamienianiu. Stosowane w czajnikach nowszego typu, wykonanych ze stali nierdzewnej, szkła czy tworzywa sztucznego, niemal całkowicie wyparły spiralny element grzejny. Płaska grzałka do czajnika bezprzewodowego świetnie sprawdzi się w urządzeniach o dużej pojemności, które umożliwiają zagotowanie wody w maksymalnie krótkim czasie.

Grzałki do czajnika na miarę Twojego biznesu: nasza oferta

Podstawowym parametrem technicznym definiującym użytkowość elementu grzejnego jest jego moc. Spiralna grzałka do czajnika elektrycznego osiąga wartości od 200 do 2200 W, podczas gdy zakresy mocy w układach płaskich oscylują w granicach od 500 do nawet 3200 W. Przykładowo, grzałka do czajnika Zelmer o mocy znamionowej 3000 W zapewni bardzo szybkie zagotowanie wody, niemniej zużycie prądu będzie proporcjonalnie wyższe niż w przypadku czajnika o słabszych parametrach. Urządzenia o wyższej mocy będą zatem dobrym wyborem do miejsc o podwyższonych standardach obsługi klienta, zakładów pracy czy instytucji publicznych. 

Warto mieć jednak na uwadze, że intensywnie eksploatowana grzałka do czajnika (Tefal, Amica, Zelmer i innych modeli od renomowanych producentów) może szybciej ulec zużyciu. W takim przypadku zamiast wymieniać całe urządzenie wystarczy zastosować zamiennik, którego parametry są zgodne ze specyfikacją dostarczoną przez producenta.

Wydajność i trwałość: nasze grzałki do czajników elektrycznych

Płaskie grzałki do czajników elektrycznych są często stosowane w urządzeniach, które posiadają obrotową podstawę, przez co są wygodne w użytkowaniu zarówno przez osoby prawo-, jak i leworęczne. Ich kompaktowe wymiary, przemyślana budowa oraz wysoka jakość materiałów użytych w procesach produkcyjnych, sprawiają, że sprawdzą się do użytku prywatnego, ale mogą być też stosowane w lokalach gastronomicznych. Wydajna grzałka do czajników elektrycznych działa w tak szerokich zakresach mocy, że umożliwi błyskawiczne nagrzanie wody do zadanej temperatury. 


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne