We make industry hot
Strona główna / Produkcja

Produkcja

W 100% własna produkcja. Zawsze indywidualne podejście.

Wszystkie nasze grzałki produkowane są wyłącznie na indywidualne zamówienie. Pozwala nam na to w 100% własna produkcja. Za sprawą najlepszych surowców i nowoczesnych technologii oferujemy klientom bardzo szeroką gamę produktów. Uwzględniamy ich potrzeby, proponując najlepiej dopasowane rozwiązania.

Specjalizujemy się w produkcji i dystrybucji różnego typu grzałek, które powstają z dbałością o najwyższą jakość i wytrzymałość, stabilność pracy oraz łatwość i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki możliwości spełnienia nietypowych wymogów oraz partnerskiemu podejściu do współpracy, cieszymy się zaufaniem coraz szerszego grona europejskich odbiorców. Wyroby Sinkoplex trafiają obecnie m.in. na rynek polski, łotewski, rumuński, węgierski, słowacki i litewski. Wszędzie tam kojarzone są z niezawodnością i precyzją.

 

Nieograniczone możliwości

Indywidualnie zaprojektowany park maszynowy umożliwia nam elastyczną produkcję bez ograniczeń ilości sztuk w zamówieniu. Możemy wyprodukować nawet 1 sztukę! Ponadto, część maszyn została stworzona według naszego pomysłu, co daje nam większe pole manewru w tworzeniu zamówień.

 

Zaawansowana technologia

Tworzymy wyroby najwyższej klasy. Grzałki Sinkoplex produkujemy, wykorzystując technologię Oakley–Kanthal. Zawsze przestrzegamy obowiązujących norm krajowych i europejskich, co poświadczamy oznakowaniem CE. Posiadamy ponadto zintegrowany system informatyczny, dzięki któremu w pełni kontrolujemy procesy produkcyjne, a wszystkie operacje pracowników odnotowujemy w systemie.

Proces produkcji

  • Wszystkie urządzenia Sinkoplex powstają we własnym zakładzie produkcyjnym z zastosowaniem najwyższej klasy surowców i nowoczesnych technologii. Indywidualnie zaprojektowany park maszynowy umożliwia elastyczną produkcję bez limitu ilościowego, a dedykowany system IT pozwala na pełną kontrolę wszystkich procesów.

    Sprawdź też: 
    Jak powstają grzałki Sinkoplex?
    Specyfikacja opaski grzewczej
    Rurkowe elementy grzejne


Dedykowany projekt

Elementy grzewcze projektujemy zgodnie z preferencjami Klienta, umożliwiając wykonanie niezawodnego, w pełni dopasowanego do potrzeb systemu grzewczego. Na życzenie, tworzymy modele grzałek 2D i 3D oraz przygotowujemy projekty oprzyrządowania potrzebnego do konstrukcji konkretnego typu urządzenia. 

Najważniejsze procesy produkcyjne:


Cięcie rur

Rozkrawamy rury wykonane ze stali nierdzewnej tak, by zyskały odpowiednią długość dla projektowanych elementów grzewczych. Rury służą jako osłona zewnętrzna grzałki. Zawsze dobieramy właściwy gatunek stali nierdzewnej w zależności od tego, w jakich warunkach ma pracować dana grzałka.

Nawijanie spirali

W celu wykonania odpowiedniego elementu oporowego nawijamy spiralę z drutu oporowego Kanthal lub Nikrothal na dopasowany trzpień. Dzięki temu wykonany element będzie maksymalnie szybko oddawał ciepło na zewnątrz grzałki.

Zasypywanie

Aby zapewnić pewne odizolowanie spirali od rurki osłonowej, element oporowy w rurce ze stali nierdzewnej zasypujemy tlenkiem magnezu. Wykorzystujemy wysokiej jakości tlenek magnezu, co wpływa na doskonałą izolację elektryczną grzałki z jednoczesnym bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym.

Walcowanie

Proces walcowania służy zmniejszeniu średnicy zewnętrznej grzałki. W ten sposób tlenek magnezu wewnątrz grzałki zagęszcza się, co znacząco podwyższa jej parametry grzewcze, pozwalając na osiągnięcie najlepszych wyników.

Wygrzewanie w piecach temp. ok 1000C

Wygrzewanie elementów grzejnych w wysokotemperaturowych piecach, mogących osiągnąć temperaturę nawet do 950°C, wpływa na zmiękczenie rury osłonowej. Pozwala nam to na wyginanie grzałek tak, by odpowiadały wcześniej zaprojektowanym kształtom.

Gięcie

Wyżarzone elementy poddajemy procesowi gięcia na numerycznych giętarkach. Dzięki temu osiągamy pożądany kształt całego elementu.

Lutowanie

Grzałki są wlutowywane w głowice lub flansze. Korzystamy z lut twardych, które idealnie łączą stal nierdzewną i metale kolorowe. Wpływa to na perfekcyjną szczelność połączenia, które umożliwia pracę grzałek w zbiornikach z cieczami.

Spawanie

Zawsze osiągamy maksymalnie precyzyjne połączenie podzespołów z elementem grzejnym. Wszystko to dzięki spawaniu niezawodną metodą Tig.

Zgrzewanie

Zgrzewanie służy podłączaniu różnych rodzajów wyprowadzeń prądowych w grzałkach. Zapewnia pewne połączenie końca grzałki z elementem wyprowadzenia prądowego. To szybki, powtarzalny i skuteczny proces.

Zapytanie online

Jakiego rozwiązania szukasz?

Skorzystaj z naszego doradztwa
i otrzymaj wycenę.

ZAPYTAJ O PRODUKT