Grzałki do destylatora

Elektryczne grzałki do destylatora to specjalistyczne elementy wykorzystywane do podgrzewania cieczy. Oferta producenta Sinkoplex oferuje szeroki wybór części zamiennych przeznaczonych do zbiorników nierdzewnych o różnych pojemnościach. Dostępne w komplecie z przewodami, osłoną hermetyczną, wtyczkami i uszczelką, są gotowe do samodzielnego montażu. W odróżnieniu od tanich zamienników zawierają solidne skręcane przyłącza, które dają gwarancję bezawaryjnej eksploatacji przez długi czas. 

Producent grzałek do destylatorów: Twój partner w przemyśle destylacji

Grzałki elektryczne to elementy przeznaczone do pracy w wodzie oraz innych płynach, z których nie wytrącają się osady i ciała stałe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli grzałek, które mogą występować pod różnymi nazwami, np. grzałki do destylatora, bimbru, bimbrownicy czy destylacji. Podstawowym parametrem opisującym ten element jest moc znamionowa. Aby uzyskać najlepszą efektywność pracy, rekomenduje się wybór urządzenia o mocy od 1500 do 2000 W. W ofercie producenta Sinkoplex znajduje się szeroki wybór modeli do zastosowań przemysłowych. Każda grzałka do destylatora wykonana została ze stali kwasoodpornej nierdzewnej, która charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur. 

Wybierz profesjonalne grzałki do destylatorów

Grzałki do destylatorów występują w wariantach: oporowym, parowym, olejowym, gazowym i indukcyjnym. Największą popularnością cieszą się jednak tradycyjne modele oporowe. Grzałki elektryczne, działające na zasadzie przepływu prądu przez drut oporowy, są łatwe w obsłudze i umożliwiają precyzyjną kontrolę temperatury. Ich parametry techniczne różnią się w zależności od pojemności urządzenia docelowego.

Jak zatem dobrać grzałkę do destylatora o ściśle określonych gabarytach? W przypadku słabszych instalacji elektrycznych i destylatorów na beczkach KEG o niewielkich pojemnościach doskonale sprawdzi się jedna grzałka do destylatora 30 l o mocy 2000 W. Większe zbiorniki, o pojemnościach od 30 do 50 litrów, wymagają zazwyczaj użycia dwóch grzałek o łącznej mocy 4000 W. Cztery grzałki są natomiast rekomendowane do KEG-ów 100-litrowych. Nowoczesne modele mogą być wykorzystywane do podgrzewania większych wsadów – wszystko za sprawą małej gęstości mocy elementu grzejnego. Odradza się grzałki elektryczne wkręcane w mufę, których gęstość mocy dochodzi nawet do 32 W/cm2.

Grzałki do destylatorów przemysłowych

Wybór odpowiedniej grzałki do destylacji stanowi wynikową kilku czynników m.in. specyfikacji technicznej urządzenia, rodzaju destylacji oraz właściwości destylowanej substancji. Ważną kwestią jest także zapewnienie odpowiednich systemów kontroli bezpieczeństwa w celu uniknięcia nadmiernego nagrzewania się. Stworzenie optymalnej grzałki do konkretnej aplikacji wymaga uwzględnienia wszystkich punktów specyfikacji, dlatego warto zdecydować się na wykonanie modelu na zamówienie. Taką usługę oferuje producent Sinkoplex.


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne