Grzałki do frytkownicy

Dzięki zastosowaniu części zamiennych, takich jak grzałki elektryczne, lampki kontrolne czy krany spustowe, możesz wydłużyć żywotność frytkownicy przemysłowej, zachowując jej pełną sprawność. Demontaż niesprawnych części i instalacja zamienników, których parametry są zgodne ze specyfikacją dostarczoną przez producenta, pozwalają obniżyć koszty związane z działalnością i uniknąć przestojów w pracy. Części zamienne oferowane przez Sinkoplex są tworzone z wysokogatunkowych materiałów i kompatybilne z urządzeniami dostępnymi na polskim rynku.

Grzałki do frytkownic przemysłowych: wysoka wydajność i trwałość

Grzałki elektryczne do frytkownic to urządzenia przeznaczone do pracy w wymagającym środowisku. Elementy grzewcze mają ergonomiczny kształt i są wykonane z materiałów odpornych na procesy korozyjne, odkształcenia oraz działanie skrajnie wysokich temperatur. Produkowane na zamówienie mają wymiary i parametry elektryczne zgodne z oryginalnie zainstalowanymi elementami.
Standardowe grzałki do frytkownic osiągają moc w zakresie od 1500 do 2000 W. W przypadku modeli przemysłowych moc znamionowa może wynosić nawet 3000 W. To sprawia, że olej we frytkownicy szybko ulega rozgrzaniu, a urządzenie będzie gotowe do eksploatacji w krótkim czasie od momentu rozruchu.

Wybierz profesjonalne grzałki do frytkownic: dla wymagających zastosowań

Przemysłowa frytkownica to kosztowny element wyposażenia punktów gastronomicznych – jej cena sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Biorąc pod uwagę, że sprzęt poddawany jest stałym obciążeniom, istnieje ryzyko, że newralgiczne części zużyją się w dość krótkim czasie. Grzałka do frytkownicy Hendi czy Tefal, mimo solidnej konstrukcji, ulega naturalnej degradacji, dlatego z czasem trzeba wymienić ją na nowszy model. Zamienniki od producenta Sinkoplex są wykonywane na indywidualne zamówienie i zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez producenta. Produkcja zamienników odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii ze szczególnym uwzględnieniem walcowania, które powoduje zagęszczenie tlenku magnezu. To sprawia, że grzałka do frytkownicy Zelmer czy Stalgast odznacza się bardzo wysoką mocą w stosunku do powierzchni. W efekcie można zaobserwować poprawę parametrów technicznych oraz wydłużenie żywotności.  

Trwałość i efektywność: nasze grzałki do frytek

Szczególnym rodzajem elementów grzejnych są grzałki do frytkownicy z termostatem, które pozwalają lepiej kontrolować temperaturę medium. Po wprowadzeniu zadanej temperatury olej nagrzewa się do pożądanej wartości, a kiedy zostanie ona uzyskana, grzałka automatycznie się wyłączy. Kiedy temperatura oleju spadnie poniżej wskazanego progu, wówczas regulator ponownie zainicjuje pracę elementu grzejnego – grzałka do frytkownicy zacznie nagrzewać olej. To bardzo przydatne rozwiązanie w punktach gastronomicznych, w których nie ma potrzeby ciągłego utrzymywania wysokiej temperatury oleju. W pozostałych miejscach lepiej sprawdzą się tradycyjne grzałki do oleju roślinnego (rzadkiego). 


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne