Grzałki do oleju

Elektryczne grzałki przemysłowe to proste i niezawodne elementy grzejne służące do podgrzewania wody, oleju oraz innych mediów. Wykonane z materiałów odpornych na działanie korozji i skrajne temperatury osiągają długą żywotność i działają nawet w skrajnie trudnym środowisku pracy. W ofercie producenta Sinkoplex znajdziesz szeroki wybór grzałek do oleju produkowanych na indywidualne zamówienie klienta. 

Rozwiązania grzewcze: grzałki do oleju dla przemysłu

Jednymi z chętnie wybieranych elementów do podgrzewania oleju są spirale grzejne produkowane na bazie drutów oporowych firmy Kanthal. Grzałki do oleju są wykonywane na indywidualne zamówienie według parametrów dostarczonych przez klienta. Aby stworzyć dedykowany model należy zdefiniować następujące parametry:

 • temperaturę pracy spirali grzejnej, 
 • średnicę drutu oporowego, 
 • moc oraz napięcie elementu, 
 • rodzaj zakończenia spirali, 
 • średnicę drutu, 
 • wymiary spirali.

Standardowa grzałka do oleju osiąga moc rzędu 1500-2000 W, co jest w zupełności wystarczające dla średnich zakładów produkcyjnych. W ofercie Sinkoplex znajdują się także większe elementy grzejne, których moc przekracza nawet 3000 W. 

Nasza oferta grzałek do oleju – wszystko, czego potrzebujesz

W starszych modelach podgrzewaczy elektrycznych wykorzystuje się zazwyczaj przemysłowe grzałki do oleju z termostatem. Specjalny regulator daje możliwość ustalenia temperatury urządzenia grzewczego – po jej osiągnięciu urządzenie automatycznie się wyłącza. To energooszczędne rozwiązanie z krótkim okresem zwrotu – zwłaszcza jeżeli jest stosowane w urządzeniach działających przez większą część doby. 

Jaki model grzałki sprawdzi się najlepiej do podgrzewania różnego typu mediów? Spiralne grzałki przemysłowe do oleju wydają się uniwersalnym wyborem. Ich największą zaletą jest to, że przy określonej długości posiadają stosunkowo dużą powierzchnię grzejną, co znacznie zwiększa ich wydajność. Do dużych zakładów przemysłowych dedykowane są natomiast modele trójfazowe, które – dzięki zastosowaniu trzech faz mocy – są łatwiejsze w obsłudze i regulacji. Równie dobrym wyborem są grzałki rurkowe przeznaczone do pracy w oleju, wodzie, powietrzu oraz innych środowiskach. Dzięki wykorzystaniu technologii walcowania, która prowadzi do zagęszczenia tlenku magnezu, elementy grzejne osiągają wysoką moc w stosunku do powierzchni. 

Nie wszystkie grzałki do oleju hydraulicznego sprawdzą się w określonych warunkach pracy, dlatego producent Sinkoplex rozszerzył ofertę o modele produkowane na zamówienie. Stworzenie dedykowanej grzałki przemysłowej wymaga zdefiniowania szeregu czynników, takich jak:

 • zastosowanie techniczne elementu grzejnika (miejsce montażu), 
 • rodzaj ogrzewanego medium (olej silnikowy, hydrauliczny itp.), 
 • zakres temperatury pracy urządzenia, 
 • napięcie znamionowe, 
 • moc znamionowa, 
 • sposób monitorowania temperatury, 
 • rodzaj wyprowadzeń prądowych. 

Oprócz tego klient może ustalić sposób mocowania urządzenia do zbiornika i inne parametry dotyczące samej instalacji. 

Profesjonalne grzałki do oleju dla przemysłu i biznesu

Wyprodukowanie elementów grzejnych to złożony proces technologiczny. Każda grzałka do oleju hydraulicznego powstaje wskutek precyzyjnej obróbki stali nierdzewnej. Wyroby hutnicze poddawane są obróbce plastycznej, w wyniku której przyjmują kształt określony przez klienta. Zespalane z innymi częściami tworzą kompletne części grzejne do różnych zbiorników cieczy. 
Wdrożenie zmodernizowanego ciągu technologicznego pozwala stworzyć dowolne urządzenie zgodne ze specyfikacją dostarczoną przez klienta. Każda grzałka do oleju silnikowego i hydraulicznego przechodzi restrykcyjny proces kontroli wyrobu, dzięki czemu końcowe elementy osiągają wymaganą wydajność. 

Szczególną popularnością wśród klientów cieszy się grzałka do oleju hydraulicznego z termostatem, która jest kompatybilna z urządzeniami starego typu i pozwala uzyskać wymagane parametry cieplne przy jednoczesnym generowaniu oszczędności na energii elektrycznej.


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne