Grzałki do pieców

Grzałka to zasadnicza część pieca służąca do przekształcania energii elektrycznej w ciepło wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń. Na rynku dostępne są różne rodzaje grzałek elektrycznych przeznaczone do pieców centralnego ogrzewania, węglowych, proszkowych, kaflowych oraz na pellet. Sprawdź, które parametry elementów grzejnych są najistotniejsze z punktu widzenia późniejszej eksploatacji, osiągnięcie oczekiwanej wydajności oraz oszczędności energetycznej.

SKUTECZNE GRZAŁKI DO PIECÓW: NASZA OFERTA

Grzałka elektryczna to kompaktowe urządzenie, które umożliwia szybkie i efektywne ogrzewanie domów, mieszkań i zakładów pracy. Oczywiście, aby należycie spełniała swoją funkcję, musi być kompatybilna z piecem i dopasowana do wielkości pomieszczenia. Kluczowymi parametrami opisującymi grzałki do pieca są moc i napięcie. Wybierając element grzejny, weź pod uwagę, że jego moc powinna być zbliżona do mocy grzejnika. Maksymalna nastawa temperatury to ok. 60-65 stopni Celsjusza, niemniej na rynku dostępne są również grzałki z elementem samoregulującym PTC, których wartości mogą przewyższać parametry grzejnika. Oczywiście, im wyższa moc, tym większa wydajność, ale jednocześnie większe zużycie energii, dlatego warto zastanowić się, czy na okresy przejściowe faktycznie potrzebne jest tak wydajne grzewczo urządzenie.

Jeżeli zaś chodzi o napięcie grzałki do pieca CO, standardowa wartość wynosi 230 V, niemniej niektóre elementy mogą być przystosowane do pracy na innych wskaźnikach. Upewnij się, że napięcie wybranego modelu odpowiada napięciu sieciowemu w miejscu instalacji. Grzałki elektryczne różnią się nie tylko parametrami technicznymi, ale także kształtem oraz sposobem montażu. Zanim wybierzesz odpowiedni model, sprawdź, czy będzie współpracował z konkretnym piecem. Zweryfikuj także, czy grzałka posiada funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz zwarciem – szczególnie jeżeli posiadasz starszą instalację elektryczną.

ZASTOSOWANIE GRZAŁEK DO PIECÓW W RÓŻNYCH BRANŻACH

Nietypowym rodzajem grzałek elektrycznych są grzałki do pieca kaflowego. To szczególny rodzaj pieca akumulacyjnego, który jeszcze do niedawna służył do ogrzewania pomieszczeń z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów opałowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wkładów, złożonych z elementów grzejnych rurkowych, można go z łatwością zaadaptować do potrzeb nowoczesnego budownictwa. Metalowa obudowa grzałek jest częściowo umieszczona w piecu, natomiast płyta czołowa maskuje otwór paleniska i jest instalowana za pomocą zasuwy używanej wcześniej do zamykania drzwiczek.

Nowoczesna grzałka elektryczna do pieca węglowego może być montowana wewnątrz pieców kaflowych, które dotychczas były eksploatowane z wykorzystaniem drewna lub węgla. Zasada jej działania jest bardzo prosta i opiera się na przetwarzaniu energii elektrycznej w cieplną, a następnie oddawaniu ciepła do wnętrza trzonu pieca. Elementy są przyłączone trwale i zasilane sieciowo, dzięki czemu mogą być instalowane zarówno w domach prywatnych, jak i biurach, w obiektach socjalnych czy hal magazynowych. Grzałka do pieca kaflowego to dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy kładą nacisk na optymalizację poboru energii i mają możliwość zasilenia sekcji grzejnych w tanią energią pozaszczytową.

Asortyment producenta Sinkoplex obejmuje także powietrzne grzałki do pieca proszkowego oraz na pellet. Komponenty, wykonane z wysokiej jakości surowców, charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i w krótkim czasie osiągają bardzo wysoką temperaturę. W odróżnieniu od tanich zamienników wykazują wytrzymałość na trudne warunki pracy. Energooszczędna grzałka do pieca na pellet daje możliwość efektywnego zarządzania czasem grzania oraz regulacji i programowania temperatury. Urządzenia posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed przegrzaniem, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne w eksploatacji i charakteryzują się przedłużoną trwałością.

DLACZEGO NASZE GRZAŁKI DO PIECÓW SĄ NAJLEPSZE?

Elektryczne grzałki do pieca, oferowane przez Sinkoplex, to elementy produkowane na zamówienie, dzięki czemu ich parametry są w pełni zgodne ze specyfikacją techniczną pieca. Rurkowe grzałki do pieca akumulacyjnego, wytwarzane z wykorzystaniem technologii walcowania, są nie tylko wysoce efektywne pod względem grzewczym, ale także trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. W zależności od potrzeb klienta mogą mieć napięcie w zakresie od 12 do 500 V. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej w gatunku co najmniej AISI 304 elementy grzejne nie są podatne na odkształcanie i uszkodzenia wskutek działania skrajnie wysokich temperatur.

Produkcja elementów grzejnych wymaga uwzględnienia wielu czynników, które pozwalają uzyskać preferowaną wydajność cieplną i energetyczną. Grzałki powinny generować taką ilość ciepła, aby efektywnie ogrzać pomieszczenie, a przy tym zużywać minimalne ilości energii elektrycznej. Równie istotnymi kwestiami są solidna konstrukcja i jakość materiałów wykorzystanych w procesach produkcyjnych. Aby uzyskać wymagane parametry techniczne, producent Sinkoplex stosuje m.in.  tlenek magnezu o najwyższym stopniu czystości, druty oporowe oraz przewody w klasie temperaturowej 260 lub 350 stopni Celsjusza. Grzałki do pieca, wykonane z prętów ze stali nierdzewnej w wysokim gatunku, dają gwarancję, że urządzenie zachowa wymaganą sprawność nawet przy dużych obciążeniach.

W asortymencie producenta znajduje się wiele modeli grzałek, z czego największą popularnością wśród klientów cieszą się elementy rurkowe o dużej powierzchni grzewczej, które sprawdzą się zarówno do użytku prywatnego, jak i zastosowań przemysłowych. Każda grzałka do pieca CO oraz innych kotłów stosowanych w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach jest projektowana indywidualnie. Jeżeli mają Państwo wątpliwości w związku z doborem odpowiedniego urządzenia, serdecznie zachęcamy do skonsultowania się z naszym doradcą. Pomożemy określić parametry grzałki i wskażemy najlepsze rozwiązania, które pozwolą zoptymalizować wydatki energetyczne.


Zobacz również:

Spirale grzewcze
Nagrzewnice powietrza
Grzałki zwojowe
Grzałki ceramiczne