Grzałki do pralki

Pralki przemysłowe to urządzenia o znacznie większej pojemności niż pralki domowe, które charakteryzują się wysoką wydajnością, trwałą konstrukcją i zaawansowanymi funkcjami kontroli. Intensywna eksploatacja powoduje jednak, że części eksploatacyjne są narażone na stosunkowo szybkie zużycie. Jeżeli awarii ulegnie grzałka, nie musisz nastawiać się na kosztowną naprawę. Popsuty element grzejny można z łatwością zastąpić zamiennikiem o analogicznych parametrach technicznych.

Grzałki do pralek: wysoka wydajność i niezawodność

Wybór odpowiedniej grzałki do pralnicy lub pralki zależy od kilku czynników, takich jak: moc, napięcie, kształt, rozmiar oraz materiał. Moc znamionowa określa zdolność elementu grzejnego do podgrzewania wody – im wyższa, tym szybciej uzyskuje się wymaganą temperaturę wody. Oczywiście, wysoka efektywność pracy wiąże się z większym poborem energii elektrycznej. Grzałki do pralek domowych mają zazwyczaj moc w zakresie od 1,5 do 2,5 W. Jeżeli zaś chodzi o pralki do zastosowań komercyjnych, wartości mogą się wahać od 3 do nawet 100 kW. Urządzenia stosowane w hotelach i obiektach gastronomicznych mają zazwyczaj grzałki o mocy od 4 do 9 kW. W placówkach zdrowotnych wymagany jest wyższy wataż – nawet do 18 kW.

Producent grzałek do pralki: twoje rozwiązanie przemysłowe

Wymiana elementu grzejnego jest opłacalna nie tylko w przypadku pralnic przemysłowych. Klienci indywidualni również mogą zdecydować się na wymianę grzałki do pralki. Kluczową kwestią jest zgodność zamiennika z modelem pralki. Jak upewnić się, że część zamienna będzie kompatybilna z oryginałem? Przykładowo, jeżeli szukasz grzałki do pralek Bosch, sprawdź numer modelu, a najlepiej numer seryjny urządzenia. W specyfikacji technicznej znajdziesz informację o mocy oryginalnej grzałki. Jeżeli grzałka do pralki Bosch, miała moc znamionową 2000 W, instalowany zamiennik powinien mieć taką samą (lub zbliżoną) wartość mocy. Wybór części o wyższej mocy może wydawać się korzystny zważywszy na zwiększenie efektywności pracy urządzenia, ale może prowadzić do szybszego zużycia się podzespołów i  zwiększonego zużycia energii. 

Bardzo ważnym elementem wyposażenia grzałek jest termiczny wyłącznik. Elementy grzejne z wbudowanymi zabezpieczeniami są szczególnie rekomendowane przy intensywnej eksploatacji. Jeżeli dojdzie do przegrzania wyłącznik awaryjny przerwie pracę sprzętu.

Trwałość i efektywność: nasze grzałki do pralek

Czy warto instalować części zamienne w pralce? Tak, szczególnie wtedy, gdy upłynął okres gwarancyjny. Grzałka do pralki 2000 W, zgodna ze specyfikacją producenta, to niewielki koszt w stosunku do kwoty, którą musiałbyś zapłacić za nowe urządzenie. Dobrej jakości grzałka do pralki Whirlpool, wykonana ze stali nierdzewnej, to koszt rzędu 200 zł. Sama instalacja nie powinna sprawić problemu osobie, która ma podstawową wiedzę techniczną. Jeżeli posiadasz pralkę o nietypowych parametrach lub chcesz dobrać części zamienne do pralnicy przemysłowej, możesz zlecić wykonanie grzałki na zamówienie. Taką usługę oferuje producent Sinkoplex.


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne