Grzałki do sauny

Jeszcze do niedawna sauny fińskie można było spotkać wyłącznie w ośrodkach SPA, hotelach czy klubach fitness. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na budowę łaźni w zaciszu własnego domu. Szczególną popularnością cieszą się sauny typu SOFT, które łączą w sobie zalety sauny fińskiej i parowej. Aby stworzyć przestrzeń do relaksu, musisz zaopatrzyć się w specjalny piec elektryczny wyposażony w grzałkę oraz zbiornik na wodę i generator pary. Sprawdź, którą grzałkę wybrać, aby zapewnić wysoką efektywność użytkowania pieca i cieszyć się bezawaryjną pracą termy przez długie lata.

WYSOKIEJ JAKOŚCI GRZAŁKI DO SAUNY

Elementy grzejne do elektrycznych pieców powinny spełniać kilka kluczowych wymogów, z których najważniejszymi są długa żywotność oraz wysokie dopuszczalne temperatury pracy. Jeżeli poszukujesz niezawodnych części do sauny, najlepszym wyborem będą rurkowe grzałki do sauny przeznaczone do pracy w powietrzu. Dzięki zastosowaniu technologii walcowania, wpływającej na duże zagęszczenie tlenku magnezu, osiągają bardzo wysoką moc w stosunku do powierzchni. Każdy element grzejny jest produkowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej (min. AISI 304) i formowany zgodnie z potrzebami klienta. Użycie stalowego radiatora pozwala dodatkowo zwiększyć powierzchnię oraz efektywność oddawania ciepła.

Grzałki do sauny oferowane przez Sinkoplex mogą być wykonywane na indywidualne zamówienie. Napięcie elementów grzejnych oscyluje w granicach od 12 do 500 V, a ich moc wynosi 10 W/cm2. Klienci mają pełną swobodę w doborze średnicy oraz długości elementu grzejnego. W zależności od potrzeb grzałki rurkowe mogą mieć długość od 200 do 6300 mm, a ich przekrój dochodzi nawet do 18 mm. Na szczególną uwagę zasługuje także materiał rury osłonowej. Producent wykorzystuje wyłącznie wysokiej jakości stal nierdzewną w różnych gatunkach (zależnie od przeznaczenia oraz temperatury pracy).

DOSKONAŁA JAKOŚĆ I WYBÓR – GRZAŁKI DO SAUNY OD PROFESJONALISTÓW

Wysokiej jakości grzałki do sauny i generatorów pary nie posiadają charakterystycznych spłaszczeń na zgięciach, po których można rozpoznać niskiej jakości zamienniki. Elementy grzejne to serce każdego pieca elektrycznego, dlatego ich wybór powinien być w pełni przemyślany. Grzałka do sauny, wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, to gwarancja płynnej i bezawaryjnej pracy całego systemu.

A jak wygląda proces produkcji rurkowych elementów grzejnych? Wszystkie grzałki rurkowe, dostępne w ofercie producenta Sinkoplex, są wykonywane w standardzie OAKLEY-KANTHAL. Dzięki przestrzeganiu surowych norm produkcyjnych i pełnej kontroli procesów wytwórczych komponenty są zgodne z obowiązującymi normami krajowymi europejskimi.

Grzałki do pieców elektrycznych muszą być odporne na wysokie temperatury, wykonane z wytrzymałych materiałów oraz przygotowane na duże obciążenia. Decydując się na tańsze zamienniki, trudno mieć gwarancję, że zachowają wysoką jakość parametrów elektrycznych. Wszystkie elementy grzejne są narażone na znaczne obciążenia powierzchniowe oraz skrajnie wysokie temperatury pracy, dlatego surowce, z których zostały wyprodukowane muszą spełniać PN-EN 603351. Sinkoplex udostępnia klientom deklarację zgodności CE, co stanowi poświadczenie, że grzałka do sauny spełnia surowe standardy europejskie.

Elementy grzejne, przeznaczone do pracy w powietrzu, są poddawane ciągłym wahaniom temperatury, dlatego mogą ulec szybszemu zużyciu. Podczas sesji użytkownicy nawet kilkukrotnie regulują poziom ciepła w pomieszczeniu, co zwiększa ryzyko usterek i awarii. Wybierając elementy ze stali nierdzewnej ryzyko uszkodzenia części i przestojów w pracy sauny jest zredukowane do minimum.

DOPASUJ GRZAŁKI DO SAUNY – NASZA BOGATA OFERTA

Najprostszym modelem pieca elektrycznego do sauny jest piec jednofunkcyjny wyposażony w grzałkę, która ogrzewa powietrze i zraszane wodą kamienie. W przypadku sauny suchej ich polewanie nie jest konieczne. Użytkownicy, którym zależy na bardziej rozbudowanych funkcjonalnościach, mogą zdecydować się na urządzenia oferujące seanse zapachowe oraz inhalacje solne. Bez względu na to, który model wybierzesz, pamiętaj, że domowa grzałka do sauny suchej jest jednym z elementów poddawanych największym obciążeniom. Po czym zatem rozpoznać, że grzałka uległa uszkodzeniu?

Pierwszym objawem świadczącym o niesprawności elementu grzejnego jest niedogrzanie sauny. Aby zweryfikować sprawność grzałki, Wystarczy włączyć piec przy zgaszonym świetle. Jeżeli element nie rozgrzewa się do czerwoności, oznacza to, że doszło do jego uszkodzenia lub przepalenia. Sprawa wygląda bardzo podobnie jak w przypadku żarówki — po osiągnięciu określonej liczby roboczogodzin, grzałka ulega przepaleniu. Z tego względu warto inwestować w profilowane produkty ze stali nierdzewnej, które wykazują największą odporność na trudne warunki pracy w saunie. Musisz wiedzieć, że grzałka do sauny suchej, mimo że nie jest polewana wodą, rozgrzewa się do temperatury kilkuset stopni, co może spowodować jej skręcenie, a nawet pękanie.Zobacz również:

Grzałki patronowe
Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe mikanitowe
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne