Grzałki do wody

Grzałki przemysłowe to urządzenia elektryczne wykorzystywane do ogrzewania cieczy, gazów i ciał stałych. Funkcjonują w określonych zakresach temperatur, odznaczając się przy tym dużą skutecznością. Nasza oferta obejmuje grzałki o szerokich zakresach mocy, które nie tylko podgrzeją wodę użytkową, ale wspomogą także urządzenia wyposażone w wężownicę i samodzielne ogrzewanie wody.

Najwyższa jakość i wydajność: nasze grzałki do wody na czele branży

Czy wiedziałeś, że nowoczesne grzałki do podgrzewaczy wody mogą nagrzewać się do temperatury ok. 900 stopni Celsjusza? Energooszczędne, wykonane z trwałych materiałów i odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, są z powodzeniem wykorzystywane w branżach spożywczej, chemicznej, a nawet budowlanej. W asortymencie naszej firmy znajdziesz m.in. popularne grzałki do wody bez termostatu, modele spiralne, trójfazowe, z gwintem oraz kołnierzem. Wykonywane na zamówienie będą w pełni kompatybilne z parametrami technicznymi bojlera. 

Skuteczne i niezbędne: grzałki elektryczne do wody dla Twojego biznesu

Szczególną popularnością wśród klientów cieszą się grzałki elektryczne do wody w wersjach rurkowej i patronowej. Jak wybrać odpowiedni model? Zasada jest prosta – im większa powierzchnia urządzenia, tym moc grzałki powinna być większa. W przypadku modeli rurkowych przyjmuje się, że na każdy cm2 przypada 10 W mocy. Uniwersalnym wyborem dla średnich zakładów przemysłowych jest rurkowa grzałka do wody 500 W, która umożliwia długą pracę elementu grzejnego w nagrzanym środowisku. Jako że na jej zewnętrznej powłoce nie występuje napięcie, jest w pełni odporna na ciecze.

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu bardzo wysokiej mocy, lepszym wyborem będzie patronowa grzałka do wody 300 W. Jej specjalna konstrukcja pozwala uzyskać emisję dużej ilości ciepła z niewielkiej powierzchni, a jednostronne zasilanie ułatwia zabudowę na niewielkiej powierzchni użytkowej. Pomimo że patronowa grzałka do wody 230 V pracuje przede wszystkim w otworach w częściach metalowych, może być z powodzeniem wykorzystana do ogrzania cieczy. 

Bezpieczne i nowoczesne grzałki do wody przemysłowe

Szczególnym rodzajem urządzeń są duże grzałki do wody trójfazowe przystosowane do pracy w instalacjach o mocy umownej powyżej 6kW i napięciu wynoszącym 400 V. To urządzenia dedykowane zakładom przemysłowym i firmom, które potrzebują więcej mocy i zużywają większe ilości energii. Nowoczesna grzałka do wody 3-fazowa ma trzy oddzielne obwody grzejne podłączone do trzech faz zasilania, co umożliwia lepsze wykorzystanie mocy. Ma to szczególne znaczenie w instalacjach przemysłowych poddawanych dużemu obciążeniu grzewczemu. 

Jeżeli chodzi o grzałki do wody przemysłowe, dużą popularnością wśród klientów cieszą się modele spiralne nazywane także zwojowymi. Znajdują zastosowanie w nagrzewnicach, piecach i suszarniach. Ich cechą charakterystyczną jest kompaktowy kształt. Mimo niewielkich gabarytów zachowują jednak dużą moc i są przy tym odporne na wilgoć – w znacznie większym stopniu niż pozostałe rodzaje grzałek do zastosowań przemysłowych. 


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne