Grzałki nierdzewne

Elektryczna grzałka to urządzenie, które ogrzewa wodę użytkową w bojlerach, termach, grzejnikach oraz innego rodzaju zbiornikach wody. W okresie grzewczym może z powodzeniem wspomagać ogrzewanie wody w elementach instalacji, które posiadają wężownicę i są przystosowane do samodzielnego podgrzewania cieczy. Jednym z podstawowych parametrów definiujących walory użytkowe grzałki jest jej moc. Zanim jednak zdecydujesz się na odpowiedni model, zwróć uwagę na jeszcze inną kwestię — materiał, z którego została wyprodukowana.

Trwałe i niezawodne: grzałki nierdzewne od producenta 

Sinkoplex, jako renomowany producent grzałek nierdzewnych, oferuje szeroki wybór urządzeń dedykowanych do zastosowań przemysłowych oraz spełniających wymogi użytkowników prywatnych. Oprócz standardowych grzałek rurkowych i patronowych, wykorzystywanych do podgrzewania wody, ma w swojej ofercie modele zwojowe, opaskowe ceramiczne, galwaniczne, pierścieniowe itp. Wszystkie elementy zostały wykonane ze stali nierdzewnej, która wykazuje doskonałą odporność na działanie skrajnych temperatur oraz jest przystosowana do pracy w wilgotnym środowisku. Co za tym idzie, grzałki nie ulegają korozji i zachowują swoje właściwości przez długi okres.

Minimalizuj korozję z naszymi grzałkami nierdzewnymi

Uzyskanie najwyższych parametrów technicznych grzałek wymaga użycia surowców, które są odporne na korozję i wymagające środowisko pracy. Z tego względu grzałki nierdzewne od Sinkoplex są produkowane z surowców, które umożliwiają uzyskanie mocy i wymiarów, które są nieosiągalne przy standardowej produkcji. Do wytwarzania grzałek wykorzystuje się m.in. tlenek magnezu o najwyższej czystości, druty oporowe niklowo-chromowe oraz pręty ze stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii każda grzałka nierdzewna spełnia najwyższe normy jakościowe i jest w pełni odporna na uszkodzenia mechaniczne.
Uwaga! Przed montażem urządzenia należy dokładnie wypłukać zbiornik z zalegających osadów i zanieczyszczeń, które mogą osiąść na elemencie i zakłócić jego prawidłowe działanie. 

Nowoczesność i trwałość: wybierz grzałki kwasoodporne

Oferowane przez nas grzałki kwasoodporne sprawdzą w zbiornikach kwasoodpornych oraz nierdzewnych wykonanych ze stali nierdzewnej w tym samym (lub niższym) gatunku niż stal wykorzystana przy produkcji grzałki. Należy przy tym zaznaczyć, że grzałka elektryczna nierdzewna nie może być stosowana  do zbiorników emaliowanych lub wykonanych ze stali czarnej zważywszy na oddziaływania magnetyczne zachodzące między stalą kwasoodporną a czarną. W efekcie grzałka nierdzewna do bojlera może ulec szybszej degradacji i przepaleniu. 

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na zawartość kamienia w ogrzewanej wodzie, a w uzasadnionych przypadkach założyć filtr zmiękczający. Wskutek nadmiernego osadzania kamienia mogą wystąpić trudności w oddawaniu ciepła. Co za tym idzie, żywotność urządzenia ulega obniżeniu. 


Zobacz również:

Grzałki rurkowe
Grzałki opaskowe ceramiczne
Nagrzewnice powietrza
Spirale grzewcze
Grzałki ceramiczne